Przeziębienia w ciąży

Jak dbać o siebie w czasie ciąży

Przeziębienia w ciąży

Postprzez chantel1 » 22 cze 2012, o 13:08

Jak w temacie czyli jak radzimy sobie w ciąży z różnego rodzaju paskudami które w tym okresie lubią się przyczepić. Jakie leki lekarze zalecają?

Leki zabronione w ciąży:
- aspiryna
- antybiotyki tylko z zalecenia lekarza
- zbyt duże ilości wit A
- środki przciwbólowe (wyjątek paracetamol)
- leki przeciwtrądzikowe
- syropy z kodeiną
- tabletki do ssania (większość)

Ja od 2 dni męczę się z zapaleniem pęcherza, niby furagin dostałam ale nie pomaga, więc w pon robię posiew, a do tego czasu domowe sposoby - dużo wody z cytryną i żurawinka w tabletkach
Obrazek
chantel1

Re: przeziębienia/infekcje/zapalenia w ciąży

Postprzez ewka1202 » 22 cze 2012, o 13:26

slyszalam ze ciemne piwko pomaga ale nie probowalam :))
ewka1202

Postprzez Wanilia » 22 cze 2012, o 13:27

ewka1202 napisał(a):slyszalam ze ciemne piwko pomaga ale nie probowalam :))

W ciąży? Eee :)
...bo do mnie anioły wchodzą bez pukania i kawę mi słodzą uśmiechem...

Obrazek
Wanilia

Postprzez ewka1202 » 22 cze 2012, o 15:31

piwko bezalkoholowe oczywiscie <mniam>
ewka1202

Re: Przeziębienia w ciąży

Postprzez Ronja » 29 cze 2012, o 13:27

ja przez kilka dni męczyłam się grypą... aż trudno było mi w to uwierzyć, że tak się załatwiłam... gorączka 40st, kaszel, ból gardła, nos zawalony... na szczęścia mąż mnie ratował mlekiem z czosnkiem i miodem... po 2 dniach wszystko zaczęło wracać do normy :))))
BUBA Kuba-25.09.2010. godz: 9:46 sobota, 2845g, 46cm
CIASTEK Adaś-10.01.2013. godz: 5:52 czwartek, 2830g, 48cm
♥♥♥
Ronja

Postprzez Cindy » 13 lip 2012, o 08:54

Zaciekawiło mnie to co napisala o piwku ewka1202 <mysli> Delikatne pieczenie w cewce moczowej miałam od początku ciąży, ale odkąd jest tak bardzo gorąco dość często popijam sobie piwko bezalkoholowe typu Bavaria lub Lech Free. Nie wiem czy to zasługa piwka, ale pieczenie ustąpiło, a wyniki badań moczu są rewelacyjne, żadnej bakterii. Dodam, że od początku ciąży biorę tabletki z żurawiną, ale bralam już je przed ciążą i za wiele nie pomagały. Dopiero od kiedy piję piwko to o pieczeniu w kroczu zapomniałam :)
Obrazek

Obrazek
Cindy

Postprzez Gaba » 13 wrz 2012, o 11:34

No i na mnie przyszedł czas ;/ i tak nieźle się borniłam, bo co chwilę mnie coś rozebrac chciało ale się nie dawałam. DObijam do pólmetka z zawalonym gardłem i dreszczami ;/ do lekarza na razi enawet się nei wybieram bo i tak dostanę jedynie wit c <idiota> spróbuję się mlekiem z miodem i czosnkiem poratować jak Ronja, ktoś zna jeszcze coś? ;>
ObrazekObrazek
Gaba

Postprzez kitek » 13 wrz 2012, o 11:55

Gaba, witaj w klubie, mnie tez rozłozyło :| byłam u lekarza bo mnie gardło bolało i bałam sie ze to jakas angina...no ale narazie nic strasznego nie widać...dostałam Apap...rutinoscorbin...jakies tabletki z czosnkiem i septosan do plukania...dr kazała sie ratowac domowymi sposobami, bo wolałaby nie dawać antybiotyku.
wiec czosnek, miód, mleko,masło...herbata z sokiem z malin i cytryną, no i leżec leżec leżec...dzisiaj jest juz troche lepiej...
Obrazek
kitek

Kim jestem?: Wiktorkową mamusią:)

Postprzez Gaba » 13 wrz 2012, o 12:00

No i ja pewnie tak samo powalczę ;) Dzięki i kuruj się maleńka!! :)
ObrazekObrazek
Gaba

Postprzez honey1919 » 13 wrz 2012, o 12:53

ja też walczyłam, ale ostatecznie pomógł Duomox antybiotyk. Lekarze twierdzą, że to bezpieczny lek dla ciężarnych ale oczywiście moja babka ciotka matka wydzwaniały do mnie, że mam tego nie brać bo to silny lek. Tyle, że ja nie mogłam mówić ani oddychać bo te czosnki, herbatki g***no dawały. Straciłam głos a zatoki mi wręcz zalało wydzieliną ;/ chorowałam tak od jakiegoś 13 tygodnia do 18. Wiec posłuchałam lekarza a nie tamtych panikar i przeszło jak ręką odjął. Żałuję tylko, że nie wzięłam od razu jak zalecił lekarz tylko po kilku dniach ;/
Obrazek
honey1919

Postprzez Moli » 13 wrz 2012, o 13:55

Zdrówka dziewczyny!
Mnie też coś bierze. Póki co boli mnie gardło po jednej stronie i coś mi spływa po gardle, ale kataru nie mam. Ssię Propolki i będę pryskać Unibenem.
Mam nadzieję, że coś pomoże, bo o ile mogę sobie zarzucić sok z malin, o tyle nie wyobrażam sobie mojej i tak już okropnej zgagi po czosnku czy cytrynie :(
Zuch Misio <serduszka> i Mały Bohater Mikołajek <serce>
Obrazek
Obrazek
Moli

Postprzez Gaba » 13 wrz 2012, o 15:00

no ja mam nadzieję, że się obejdę bez antybiotyku, ale jesli będę widziała, że nic nie pomaga to się tez nie będę wygłupiac i niepotrzebnie męczyć i pójde do lekarza po antybiotyk. Ale wierzę, że uda mi sie jakoś umknac przed Tym.
Moli, a ten Uniben mozna w ciążowatości? chyba tez sobie wezmę i kupię ;)
i myślę co z katarem i zatkanym nosem... czy moge się sztyftem ratować chociaż?
ObrazekObrazek
Gaba

Postprzez Nanien » 13 wrz 2012, o 15:19

Gaba, ja w ciąży byłam cały pierwszy trymestr i połowę drugiego non stop przeziębiona. Miałam czasem tak zapchany nos, że nie mogłam spać w nocy... próbowałam sobie inhalować nos olejkiem takim miętowym, zwyklą wodą z solą, używałam wody morskiej- nic nie pomagało. poszłam do lekarza i mi pani doktor powiedziała- że muszę mieć drożny nos i muszę spać, żeby dobrze dotleniać dziecko, więc pozwoliła mi na krople- xylometazolin ale tą dawkę dla dziec
ObrazekObrazek
Nanien

Kim jestem?: Mamusia Olinka :)

Postprzez Gaba » 13 wrz 2012, o 19:20

a mnie na maxa rozłożyło... telepię sie jak g... w krzakach, gardło mnie tak boli ze mnei na wymioty ciagnie... węzły chlonne naparzają... grrr rano do lekarza chyba pójdę choc nie wiem czy jest sens marznac z rana jak i tak nic mi nei przepisze.
ObrazekObrazek
Gaba

Postprzez Makarena » 13 wrz 2012, o 21:39

Gaba współczuję. Ja brałam Augmentin w 3 miesiącu, miałam gorączkę i grypę. Lekarz stwierdził, że niebezpieczeństwo nadkarzenia grypy bakteriami jest większe niż skutki uboczne augmentinu. Ja nie poszłam do internisty tylko do ginekologa. Intrniści nie wiedzą i boją sie antybiotyków w ciąży.
Zdrówka dla wszystkich przeziębionych <buziak>
Obrazek
Obrazek
Makarena

Postprzez martynka790 » 13 wrz 2012, o 22:05

Jest jeszcze syrop Prenalen dla kobiet w ciąży i karmiących, ale to raczej w początkowym stadium...
Nasi mali mężczyźni:
ObrazekObrazek
martynka790

Postprzez Nanien » 14 wrz 2012, o 06:15

apropo antybiotyków- ja brałam amotaks dis :) i w szpitalu na infekcje tez ten antybiotych przepisywali
ObrazekObrazek
Nanien

Kim jestem?: Mamusia Olinka :)

Postprzez Gaba » 14 wrz 2012, o 08:21

no nic, ubrana juz jestem i zaraz jadę do lakarza. Noc ialam koszmarną oka nie zmrużyłam calutką noc. Mam ropne nacieki na migdałach więc tak jak przypuszczalam od początku pewnie angina. Pomęczylabym się i może sama ale jak zwykle panicznie boję się o malucha. Choć wiem, że na dobra sprawę jest już bezpieczny...
ObrazekObrazek
Gaba

Postprzez Moli » 14 wrz 2012, o 08:38

Gaba, Uniben, Tantum Verde i Hascosept to wszystko jedno i to samo i każdy z nich można stosować w ciąży. Lubię Uniben, bo jest tańszy od Tantum i ma łagodny smak.
Mi też gin powiedziała, że teraz jest szkoła podawania antybiotyków w ciąży jeżeli zachodzi taka potrzeba, odchodzi się od nic-nie-robienia jeśli choroba jest poważna.
Do nosa używam wody morskiej, a na noc skrapiam chusteczkę olejkiem Olbas i wdycham. Jak nie mogłam totalnie oddychać to sobie użyczałam troszkę Nasivinu dla dzieci od Michałka. Prenalen też piłam, ale jest drogi tak, zeby sobie go pić ciągle na wzmocnienie - butelka kosztuje 16zł i starcza chyba na niecałe 3 dni (?!) wg dawkowania podanego na ulotce.
Gaba zdrówka! i przeczytaj koniecznie ulotki leków, które dostaniesz. Za często dziewczyny piszą o tym, że dostały leki zabronione w ciąży <nie>
Zuch Misio <serduszka> i Mały Bohater Mikołajek <serce>
Obrazek
Obrazek
Moli

Postprzez Gaba » 14 wrz 2012, o 11:44

wróciłam. Doktórka w paszczę popatrzyła i bez szemrania duomox przepisala... moge sie podratowywać Unibenem. Jestem dobrej mysli, bo wiem że przy antybiotyku powinno mi przejść. Co roku o tej porze mam anginę i samoleczenie nigdy nic dobrego nei przynosilo w tej kwestii niestety. Wczorajszymi miodkami i cytrynkami zrobilam sobie kuku na żołądku i pęcherz mnie dodatkowo piecze ;/
ObrazekObrazek
Gaba

Następna strona

Powrót do Zdrowie przyszłej mamy