cukrzyca ciazowa

Jak dbać o siebie w czasie ciąży

Re: cukrzyca ciazowa

Postprzez justyna3003 » 23 maja 2013, o 21:06

EmiliaiMarcin napisał(a):justyna3003,

ja miałam tylko jeden rodzaj insuliny, ta nocna jest jakaś inna?? zawsze przed wpuszczeniem wyciskałam kilka kropel w powietrze żeby zobaczyć czy igła nie zatkana.

Tak-nocna jest inna jest taka gęsta, biała zawiesista a nie przeźroczysta jak ta na dzień...
ja też wypuszczam przed każdym wkłuciem troszkę żeby sprawdzić igłę.
Obrazek

http://aniolekkropeczek.pamietajmy.com.pl/index.php
Kropeczek 7tc (*), Okruszek 5 tc (*), Ziarenko 5 tc (*)
justyna3003

Kim jestem?: Mamą Domisia

Postprzez paulinaziuta07 » 1 lip 2013, o 14:30

mam pytanie dziewczyny to PILNE! według wyniku mam cukrzycę ciążową lekarz kazał mi się zapisać do poradni cukrzycowej i teraz się zastanawiam: Mój ginekolog chodzę do niego prywatnie i teraz czy muszę mieć skierowanie od lekarza ogólnego czy ginekologa rejonowego żeby do poradni iść na NFZ? Czy jak? PROSZĘ od ODPOWIEDŹ
Obrazek

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
paulinaziuta07

Kim jestem?: mamusia Radusia :)

Postprzez smutna_lala » 1 lip 2013, o 14:33

paulinaziuta07 ja po odkryciu cukrzycy ciążowej trafiłam do szpitala i stamtąd wyszłam ze skierowaniem do diabetologa, jakiś gin mi to wypisał... Trzymaj się dzielnie :* a jaki miałaś wynik?
ObrazekObrazek
smutna_lala

Kim jestem?: mamą MaciejKi ;)

Postprzez paulinaziuta07 » 1 lip 2013, o 15:09

PO OBCIĄŻENIU MIAŁAM 155,93 PO 2 GODZINACH OBCIĄŻENIA 75G A PRZED OBCIĄZENIEM 86,97
Obrazek

paulinaziuta07

Postprzez smutna_lala » 1 lip 2013, o 15:23

Może obędzie się bez insuliny, czego Ci życzę choć i z insuliną da się przeżyć :) kiedy masz wizytę u diabetologa? Trzymam kciuki :*
ObrazekObrazek
smutna_lala

Postprzez EmiliaiMarcin » 1 lip 2013, o 17:05

paulinaziuta07 od rodzinnego skierowanie powinnaś mieć, przynajmniej u mnie tak było. Ciążę prowadziłam prywatnie i gin kazał mi iść do swojej przychodni, powiedzieć lekarzowi rodzinnemu, ze potrzebuję skierowanie, tak zrobiłam i zapisałam się do diabetologa na NFZ

paulinaziuta07 jeszcze strasznego wyniku nie masz <buziak> ja miałam 189 o ile dobrze pamiętam <boisie>
EmiliaiMarcin

Postprzez paulinaziuta07 » 2 lip 2013, o 08:02

tak się zastanawiam...wczoraj zapisałam się do rodzinnego mam wizytę jutro dopiero... i tam jest też poradnia Diabetologiczna i podeszłam do rejestracji z pytaniem czy kobiety w ciąży też przyjmują ona mówi że tak...i teraz się zastanawiam czy mam iść do poradni tam gdzie lekarz rodzinny czy do poradni diabetologicznej dla ciężarnych?
Obrazek

paulinaziuta07

Postprzez smutna_lala » 2 lip 2013, o 17:38

Ja jak pisałam- miałam skierowanie ze szpitala... a po obciążeniu wynik zdaje się ponad 260 ...

edit: dokładnie 263 ...
ObrazekObrazek
smutna_lala

Postprzez EmiliaiMarcin » 2 lip 2013, o 18:29

paulinaziuta07 do swojego lekarza rodzinnego musisz iść po skierowanie. U mnie też była poradnia diabetologiczna ale zeby przyjęli na NFZ musisz mieć skierowanie od rodzinnego.
EmiliaiMarcin

Postprzez smutna_lala » 5 lip 2013, o 12:10

paulinaziuta07 napisał(a):nic nie mogę praktycznie jeść...czuje się jak przy odchudzaniu bez słodkiego i bez OWOCÓW najlepiej jeść jałowo al dente i brązowo :P<rotfl3>

Nie chcę Cię martwić ale... nie masz wyjścia no i przyzwyczaisz się za jakiś czas... Ja miałam dietę i insulinę i np. po makaronie wysoki cukier a po ciastu z jabłkiem z Lidla- nie. Niestety metodą prób i błędów będziesz musiała sprawdzać co u Ciebie działa dobrze a co nie. Dasz radę :)

edit: co do owoców ja jadłam każdego dnia mandarynkę albo kiwi albo pół grejpfruta albo ćwiartkę pomelo... mogło być jeszcze jabłko ale nie lubię.

A pocieszy Cię to że ja pod koniec ciąży prócz cukrzycy i ograniczeń z nią związanych miałam jeszcze cholestazę i kolejnych rzeczy ze względu na wątrobę nie mogłam jeść??
ObrazekObrazek
smutna_lala

Postprzez Mika » 5 lip 2013, o 12:57

Rozmowę o służbie zdrowia i zachowaniu lekarzy wydzieliłam
Obrazek ObrazekObrazek
Mika

Kim jestem?: Wiedźmą ;)

Postprzez paulinaziuta07 » 11 lip 2013, o 11:35

Hej dziewczyny mam do Was pytanie...szczególnie do tych które przechodziły bądź przechodzą to co ja czyli cukrzyca ciążowa...Zastanawiam się czy np jeżeli zjem coś słodkiego (zastępując jeden główny posiłek) i po godzinie mam dobry cukier ( bo mierze zawsze 1 h po posiłku) to czy mogę to jeść??? Czy glukometr nie wykazuje jak organizm reaguje na węglowodany proste tylko na te zdrowe złożone?! <czyta gazete> Czyli jak zjadłam loda na główny jeden posiłek i miałam po nim wynik 100 to znaczy że wynik nie pokazuje mi jak tak naprawdę zadziałał na mnie ten lód <idiota> <co> POMOCY!!!
Obrazek

paulinaziuta07

Postprzez nina85 » 11 cze 2014, o 22:51

Znowu będę stałym bywalcem tego tematu... miałam wizyte u diabetologa na cito... czułam się średni poza wymiotami, ciągła suchość w ustach, wstawanie w nocy na picie, drżenia rąk... cóż pojechałam do innej lekarki niż ta która prowadziła ciążę z Wikim(tamta w lutym stwierdziła, że nie ma potrzeby kontroli w kolejnych ciążach i nawet pasków mi nie dała :/) dzisiaj w poradni cukier ponad godzinę po posiłku wyszedł 137, hemoglobina glikowana ponad normę więc dostała insulinę krótko działającą NovoRapid 3x2j no i pomiar glukozy na czczo i po każdym posiłku... spodziewałam się tego, ale i tak jakoś mnie to przeraziło... nie wiem, czy pokontrolowac poziom glukozy przez jakiś czas i jak będzie za wysoko to dopiero włączyć insulinę, czy brać insulinę te 2 j to mało... ech sama nie wiem co robić wiem, że i tak na insulinie wyląduję... teraz pora na przypomnienie sobie zasad podstawowych i pełna kontrola... cóż wszystko dla maleństwa :)
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Aniołeczek Amelka- urodzona dla nieba *+5.01.2011r -33tc {(*)}
Aniołeczek Iskiereczka 8.02.2014r - 7tc {(*)}
nina85

Postprzez smutna_lala » 11 cze 2014, o 23:14

nina85 wiesz co i jak robić z dietą, może kilka dni spróbuj tak... a insulinę miej jakby co w zanadrzu?
ObrazekObrazek
smutna_lala

Postprzez nina85 » 11 cze 2014, o 23:48

Hmmm zjadłam kolację 2 kromki grahama z pomidorem i cukier 150 :/ dodam, że po 2j insuliny... echhh
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
nina85

Postprzez smutna_lala » 12 cze 2014, o 08:26

Nieciekawie... <stres>
ObrazekObrazek
smutna_lala

Postprzez EmiliaiMarcin » 13 cze 2014, o 09:48

nina85 witaj w klubie. Ja na insulinie dziennej (tej samej co tobie przepisali) od 10 tygodnia gdzieś jestem i też miałam po 2j do śniadania, obiadu i kolacji. Teraz mam już po 6j ale już one dają radę :) niestety, tak jak w pierwszej ciąży z cukrami na czczo nie było problemu tak teraz jest i od jakiś 3 tyg mam nocną insulinę 8j do kolekcji <bezradny> najgorsze jest to, że mój organizm średnio na tę nocną reaguje <co> bez niej mam 90-94 zwykle, a z insuliną 84-90 no ale nie kazała odstawić diabetolog na ostatniej wizycie więc podaję dalej ...

Co do początkowych wyników po glukozie Ninka to ja miałam tak jak u ciebie. Na czczo na górnej granicy wyszło, tak samo po godzinie i pod dwóch troszkę niższy z tego co pamiętam ale glikowana wyszła na górnej granicy i diabetolog od razu przepisała insulinę nie czekając bo mówiła, że to i tak kwestia czasu. No nic, przychodzi nam się przemęczyć kolejną ciażę :) Ja się strasznie bałam ją przyjmować od 10 tyg bo to jednak początek ciąży ale diabetolog mnie zapewniła, że wstrzykiwana insulina nie przechodzi do płodu
EmiliaiMarcin

Postprzez nina85 » 13 cze 2014, o 19:43

A powiedz mi nie czułaś się żle po tej insulinie? Nie wiem czy to zbieg okoliczności, ale od wxzoraj mój żołądek mega zbuntowany.... najgorsze ze wsumie malo jem bo wymiotuje...
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
nina85

Postprzez EmiliaiMarcin » 13 cze 2014, o 21:20

nina85 nie, czuję się normalnie :) gorzej jak nocną dostałam i po wstrzyknięciu 8j pierwszej nocy obudziłam się cała zlana zimnym potem z walącym sercem jak oszalałe i trzęsącymi się rękoma... koszmar... myślałam,że do kuchni nie dojdę po coś słodkiego tak cukier spadł.
EmiliaiMarcin

Postprzez nina85 » 13 cze 2014, o 21:28

EmiliaiMarcin pamiętam te spadki cukru- koszmar. Teraz przez bunt żołądka też obawiam sie spadków...
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
nina85

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zdrowie przyszłej mamy