cukrzyca ciazowa

Jak dbać o siebie w czasie ciąży

cukrzyca ciazowa

Postprzez ewka1202 » 19 cze 2012, o 22:17

zakladam ten temat bo wlasnie dzisiaj otrzymalam wiadomosc ze mam cukrzyce,wyniki badan po obciazeniu glukoza;8.9 jutro mam wizyte w szpitalu,czy ktoras moze mi powiedziec co dalej,jak sobie z tym radzic i czy dziecku cos grozi? <stres>
ewka1202

Re: cukrzyca ciazowa

Postprzez ewka1202 » 21 cze 2012, o 17:44

dziekuje za tak liczne odpowiedzi i rady
ewka1202

Postprzez Mimi » 21 cze 2012, o 17:46

ewka1202 ja nie wiem co oznacza 8,9 bo u nas są inne miary
Obrazek
[url=http://www.suwaczki.com/]Obrazek[/url ]
Mimi

Kim jestem?: Mamusią

Postprzez Nanien » 21 cze 2012, o 18:49

ewka1202, pomoglabym ale niestety nie znam sie na cukrzycy ciazowej, mnie ominela, wiec sie nie wypowiadalam :(
ObrazekObrazek
Nanien

Kim jestem?: Mamusia Olinka :)

Postprzez Mutka » 21 cze 2012, o 18:54

ewka - wybacz nie zauważyłam tego tematu <bezradny>
8,9 to dosyć wysoki cukier (8,9 x 18 =160 ), za norme dla ciezranych uwazaja tu cukier miedzy 4 a 7. Ja po takim wyniku a nawet troszke mniejszym, dostałam skierowanie do diabetologa w szpitalu. Dam dostałam glukometr i musze mierzyc cukier 4 razy dziennie i przestrzegac diety.
U Ciebie pewnie bedzie to samo.
Ze wzg na cukrzyce moja ciaza zakończy sie wcześniej (w 38tyg i 5 dniu).

Daj znać co coi powiedzieli w szpitalu.
ObrazekObrazek

...Dobermann forever...my love...my passion ♥
Mutka

Kim jestem?: Mamą na pełen etat;)

Postprzez ritkaa » 21 cze 2012, o 18:57

ewka1202, no ja też nie bardzo rozumiem ten wynik. Napewno dobrze napisałaś?
To jest wynik po 1h czy po 2h? I do ilu u Was jest norma?
U nas są chyba jakieś inne jednostki. Przynajmniej ja zawsze w innych miałam (też miałam cukrzycę ciążową :) )

edit.
Widzę że Mutka zna się na takich normach więc wyjaśniła :) Jeśli podany wynik w przeliczeniu na "nasze" jednostki to 160 to faktycznie cukier sporo podwyższony.
Z pewnością będzie kontrola diety, glukometr i kontrola diabetologa. No tak przynajmniej by u nas było :)

Ale widzę że posta pisałaś we wtorek i pisałaś że jutro idziesz do szpitala, czyli byłaś wczoraj tak??
I co powiedział lekarz??
Obrazek Obrazek
ritkaa

Postprzez ewka1202 » 22 cze 2012, o 06:53

bylam w szpitalu u diabetologa i ginekologa,musze mierzyc cukier 4 razy dziennie,dostalam urzadzenie do mierzenia cukru i zrobili mi mase innych badan,ginekolog stwierdzil ze wszystko bedzie zalezalo od wynikow tych badan,jezeli beda zle to w 30 tyg beda wywolywac porod,wszystko okaze sie dzisiaj,mam cholernego dola a najgorsze jest to ze ja nie jem wcale slodkiego i nawet stosujac diete cukier nie spada za bardzo <beczy>
ewka1202

Postprzez EmiliaiMarcin » 22 cze 2012, o 08:30

ewka1202, co ty mówisz?? <stres> żeby przez wysoki cukier w 30 tyg wywoływać poród?? szok .. pierwszy raz słyszę. Przecież po drodze jeszcze jest insulina.
Ja też miałam cukrzycę ciążową, 2 tygodnie na diecie-mało co pomogło bo cukry dalej były wysokie (też mierzyłam 4 razy dziennie glukometrem który dostałam), poszłam na kolejną wizytę do diabetologa i dostałam insulinę. Zastrzyki robiłam sama w domu 3 razy dziennie przed każdym posiłkiem i dzięki temu cukry były dobre.

Liczę, że coś źle zrozumiałaś bo rozwiązanie ciąży w 30 tyg nie jest wcale takie dobre. Maluszek będzie musiał długo leżeć w inkubatorze. Może zasięgnij rady diabetologa innego ?? Nawet ninkę, która ma cukrzycę i też jest na insulinie przetrzymują do 38 tygodnia z porodem.
Nie rozumiem twojego lekarza :|

a co do jedzenia to niekoniecznie po słodkim zawsze skacze;) ja zwykle po śniadaniu gdzie jadłam kanapkę z wędliną miałam wysoki cukier, a jak zjadłam dwa wielkie kawałki tortu to był w normie więc musisz sprawdzić po czym on ci tak skacze;) Ja słodycze też jadłam okazjonalnie, a cukrzyca dopadła.
Całe szczęście wszystko się cofnęło, robiłam w poniedziałek krzywą cukrową i na czczo mam 94, po godzinie 95, po 2h -93 ;)
EmiliaiMarcin

Postprzez chantel1 » 22 cze 2012, o 08:47

może rzeczywiście skonsultuje się z jakimś innym lekarzem??

bo jak dziewczyny piszą, powinni najpierw włączyć insulinę i zobaczyć czy wyniki sie poprawią, bo wywoływanie produ już w 30 tyg.... <szok>
Obrazek
chantel1

Postprzez justyna3003 » 22 cze 2012, o 08:54

ewka1202, czekamy na wieści od Ciebie, wierzę, że jednak wszystko dobrze się skończy <pocieszacz> i dotrwasz do conajmniej 37tc.
Obrazek

http://aniolekkropeczek.pamietajmy.com.pl/index.php
Kropeczek 7tc (*), Okruszek 5 tc (*), Ziarenko 5 tc (*)
justyna3003

Kim jestem?: Mamą Domisia

Postprzez nina85 » 22 cze 2012, o 10:17

Ewuniu BARDZO PRZEPRASZAM powinnaś mnie ubić i powiesić, ale nie zauważyłam tematu-przepraszam.
Zacznę od wyniku który podałaś (to tak dla informacji dla dziewczyn) normy za granicą podawane są w innych jednostkach, przelicznik jest taki : 8,9x18= 160,2. To jest wynik po obciążeniu glukozą? jeżeli tak to nie jest tragiczny, ba nie jest nawet bardzo zły, ja miałam prawie 200. Decyzja o ewentualnym zakończeniu ciąży w 30tc jest dla mnie niezrozumiała... rozumiem hospitalizację i wzmożona kontrolę, ale nie zakończenie ciąży. Tak jak napisała Emilka jest jeszcze insulina. Mam nadzieje, że zostałaś poinformowana o tym jak stosować dietę i co wolno, a czego nie?? Cukrzyca to nie wyrok <pocieszacz> będzie dobrze <pocieszacz>
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Aniołeczek Amelka- urodzona dla nieba *+5.01.2011r -33tc {(*)}
Aniołeczek Iskiereczka 8.02.2014r - 7tc {(*)}
nina85

Postprzez ewka1202 » 22 cze 2012, o 10:59

dziekuje wam,wlasnie odebralam wyniki i znowu sa zle juz nie chodzi tylko o cukier,teraz wszystko zalezy od ginekologa,musze czekac na telefon kiedy mam przyjsc na wizyte a jezeli chodzi o wywolanie porodu to jest to zalezne od tego ze lozysko nie daje juz rade co jest spowodowane cukrzyca a dziecko jest podobno na tyle duze ze wszystko ma by ok.podobno jego wielkosc odpowiada 36tyg,szczegolow dowiem sie od gina....kieruja sie tez tym ze poprzednie dzieci rodzilam max w 35 tyg. <stres>
ewka1202

Postprzez nina85 » 22 cze 2012, o 18:39

No tak, przez cukrzycę płyta łożyska robi się pogrubiała i przez to niewydolna... najważniejsze to badanie przepływów i KTG co 3dni. Będzie dobrze <pocieszacz>
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
nina85

Postprzez Mimi » 22 cze 2012, o 20:14

ale mimo wszystko chyba 30 tydzień to trochę za wcześnie na poród... <bezradny> dziwi mnie ta procedura postępowania w cukrzycy.Ja po 2h po 75g miałam 165 wynik i nawet insuliny nie mam mimo,że czasem są skoki(od 2 dni znowu),tylko dieta.
Ewa trzymam kciuki <okok>
Obrazek
[url=http://www.suwaczki.com/]Obrazek[/url ]
Mimi

Kim jestem?: Mamusią

Postprzez Mutka » 22 cze 2012, o 22:02

ewka - nam tez groziła insulina, przez soki cukru ale na szczęście pozostałam tylko przy diecie. I tez ze wzg na cukrzyce mam poród wywoływany wcześniej ale nie 30tydz <szok> <szok> Ja wiem ze Holandia to dziwny kraj ale zeby az tak <bezradny>
Kochana trzymaj się i daj znać <okok> <okok>
ObrazekObrazek

Mutka

Postprzez justyna_25 » 16 lip 2012, o 06:52

Dzisiaj to i ja mam cykora. Boję się jakoś tej wizyty u diabetologa,ostatnio i tak za dużo złych wieści usłyszeliśmy. Martwię się o naszego synka:( mam nadzieję,że sama dieta wystarczy i obejdzie się bez insuliny,chociaż dla naszego Księcia zniose wszystko. Trzymajcie kciuki:)
Obrazek Obrazek
justyna_25

Kim jestem?: mamą Szymka :)

Postprzez Makarena » 16 lip 2012, o 08:23

justyna trzymam kciuki za to abyś mogła dietą uregulować cukier. Bardzo, bardzo trzymam! <prosi>
Obrazek
Obrazek
Makarena

Postprzez Mutka » 16 lip 2012, o 14:36

justyna - nie martw sie na zapas kochana <pocieszacz> <pocieszacz> , nam tez grozila insulina ale na szczęście sama dieta pomogła wyregulować cukier i Maxiu urodził się zdrowy i glukoze mial w normie :)
mimo wszystko trzymam mocno <okok> <okok> <okok> <okok>
ObrazekObrazek

Mutka

Postprzez justyna_25 » 16 lip 2012, o 14:41

Dziękuję za kciuki:) zobaczymy za tydzień jak to wyjdzie z ta dieta:) czy bardziej doświadczone słodkie mamy mogą podzielić się jakimś jadlospisem?? Niby wiem co mogę jeść a czego nie,ale chętnie przyjmę rady od madrzejszych:)
Obrazek Obrazek
justyna_25

Kim jestem?: mamą Szymka :)

Postprzez nina85 » 3 sty 2013, o 00:36

Kochane dla przypomnienia dla tych dziewczyn które mogą potrzebować diety cukrzycowej wpiszę tyle ile pamiętam <idiota> Nie będę się zagłębiała w przeliczenia wymienników węglowodanowych bo to dłuższy wywód opiszę tylko podstawy. Najważniejszą kwestią jest ustalenie stałych pór jedzenia, śniadanie jemy jak najszybciej po wstaniu z łóżka, zjadamy: 1 śniadanie, 2 śniadanie, obiad z dwóch dań, podwieczorek, 1 kolację, 2 kolację max przerwa między posiłkami to 3h przerwa nocna nie dłuższa niż 9h. Bardzo ważne jest to żeby pamiętać, że na pierwsze śniadanie NIE JEMY nabiału- bardzo podnosi cukier jedzony na pierwszy posiłek, jemy pieczywo ze sprawdzonego źródła najlepiej graham ale pod warunkiem, że mamy 100% pewności, że nie jest koloryzowany karmelem- ja jadłam białe pieczywo- ewentualnie chrupkie z SONKO 7ziaren bez cukru, wędlinę jemy najlepiej drobiową chudą- odrzucamy wszelkiego rodzaju parówki, mortadele, mielonki, salcesony, owoce góra 25dkg w ciągu doby ostatni owoc max o 17, owoce można jeść: kiwi, grapefruity, ewentualnie jabłko, mięska, rybki bez panierek najlepiej z wody, ewentualnie pieczone w rękawie, albo w folii, surówki bez majonezu i sosów, jogurty tylko naturalne- jak najrzadsze. Nie podjadamy między posiłkami, nie jemy ciastek, czekolad nie słodzimy kawy, herbaty- ogólnie omijamy szerokim łukiem węglowodany.
Mój jadłospis z dzisiaj- a wracam do diety cukrzycowej bo niestety cukrzyca wróciła :/
1 śniadanie 8:30- 2 kr, chleba z szynką + gorzka herbata miętowo jabłkowa
2 śniadanie 11:30- kawa z mlekiem- bez cukru
Obiad 15:00 2 kromki chelba + jajko sadzone ( z braku czasu- ogólnie gdybym była w ciąży NIGDY bym sobie nie pozwoliła na taki obiad)
Podwieczorek 17:30 jabłko z jogurtem naturalnym
1 kolacja 20:00 2 kromki chleba + 2 pomidory z cebulką
2 kolacja 22:30 1 kromka chleba z szynką +herbata bez cukru
do tego około 1,5 l wody z cytryną :D

W razie pytań piszcie- będę tutaj wpisywała swoje jadłospisy może Wam się przydadzą- ja wracam do tej diety i już z niej nie zrezygnuję. <buziak>

EmiliaiMarcin jesli coś ominęłam to dopisz :*
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
nina85

Następna strona

Powrót do Zdrowie przyszłej mamy