Sposoby na ciążowe mdłości

Jak dbać o siebie w czasie ciąży

Re: Sposoby na ciążowe mdłości

Postprzez Brunsiaczek » 17 lut 2013, o 22:47

kukun, mnie też -do połowy 6 miesiąca, potem juz było ok- przeszło prawie z dnia na dzień, ale do tego czasu było strasznie i wymiotowałam niemal całymi dniami, a najgorzej było wieczorem. Pomagała odgazowana cola pita w małych ilościach małymi łyczkami. Nie gotowałam. Nie uzywałam perfum i kupiłam pastę dla dzieci, bo od miętowej ...Przeszkadzało mi 90% zapachów i to doprowadzało mnie do wymiotów. Przez 4 miesiace nie robiłam zakupów bo nie mogłam wejść do sklepu <idiota> To były straszne dni, które pozostawiły u mnie traumę na wieki wieków.
Skoro u ciebie było lepiej, a jest gorzej -to powiedz lekarzowi przy wizycie, bo kto wie, może u ciebie ma to związek z tym łożyskiem? Z jakimiś hormonami?
Obrazek
Brunsiaczek

Postprzez kukun » 18 lut 2013, o 23:01

Brunsiaczek właśnie tego się obawiam, że coś jest nie tak <co> W pierwszej ciąży takich "jazd" nie miałam. Ale skoro Ciebie ten problem męczył do ok. 6 miesiąca więc łudzę się, że mnie również przejdzie. A poza tym nie skojarzyłam tych dolegliwości razem. Faktycznie mdłości wróciły z dużym nasileniem w dniu w którym dostałam krwotoku. Wtedy dowiedziałam się o powikłaniu łożyska i z nerwów czy też emocji zapomniałam powiedzieć o tym lekarzowi.
Obrazek

Obrazek
kukun

Kim jestem?: mamą Oli i Olka

Postprzez Brunsiaczek » 1 mar 2013, o 00:38

kukun, mówią, że każda ciąża potrafi byc inna - w jednej się haftuje az miło, a druga przebiega beztrosko. Moja ciąża tak mnie męczyła przez te pierwsze 6 miesięcy, że na sama myśl, że miałabym to znowu przechodzić...zaraz mija mi chęć na drugie dziecko, jak mnie czasem najdzie ;) Tak więc jesli nic innego niepokojacego sie nie dzieje- zostaje przeczekać. Próbuj różnych rzeczy i sposobów- a najważniejsze- nie dopuszczaj, żebyś była głodna -mdłości z głodu były najgorsze! Zawsze lepiej zwymiotować chociaż pół krakersa niż męczyć sie samymi torsjami.
Obrazek
Brunsiaczek

Postprzez neferi » 25 maja 2013, o 17:27

Jak dobrze że tu tyle jest informacji, zaraz idę po banany, colę i cytrynę...mdli mnie okrutnie od kilku dni cały czas....boszzz z Michałem miałam lajtowo, żadnych dolegliwośi a tu masz babo. Ale po przeczytaniu waszych postów to trochę mi się lepiej zrobiło że jednak niektóre z Was miały gorzej <idiota>
Obrazek
Obrazek
neferi

Postprzez kukun » 14 cze 2013, o 15:40

neferi ja jestem już w 35 tc a czasem tak mnie mdli wieczorem, że jedynym ratunkiem jest zalegnięcie na kanapie w bezruchu, bo nawet mały gest powoduje, że treść pokarmowa wraca sama z powrotem do góry .... masakra
Obrazek

Obrazek
kukun

Kim jestem?: mamą Oli i Olka

Postprzez mała20 » 14 cze 2013, o 16:37

kukun Mam dokładnie to samo!Czasem mam wrażenie jakbym refluks miała,jak jest dzień jest ok ale na drugi co bym zjadła to dosłownie czuje takie zimno w gardle i czuje jak mi zaraz wszystko pójdzie i wtedy też próbuje leżec w bezruchu ale czasem nawet to nie pomaga!
Obrazek Obrazek
mała20

Postprzez gaja32 » 15 cze 2013, o 13:18

ja napiszę coś strasznego. Na ciążowe mdłości nie ma sposobu <idiota> . U mnie przynajmniej tak to wyglądało. Trzeba było przetrwać.
Ale podobno są jakieś witaminy dla kobiet w ciąży z imbirem. One pomogły mojej koleżance.
Obrazek

Obrazek
gaja32

Kim jestem?: mamusią moich Synów

Postprzez julitka24 » 15 cze 2013, o 13:26

Kwasne cukierki mi pomagaly...
Obrazek

Obrazek
julitka24

Postprzez Gaba » 16 cze 2013, o 11:28

tabletki mammarin z imbirem. Specjalne dla ciążatych zamdlonych :) Mnie pomagały najlepiej
ObrazekObrazek
Gaba

Postprzez EmiliaiMarcin » 17 cze 2013, o 08:09

kurcze jak czytam że tylu wam imbir pomagał/pomaga to aż niewiarygodne mi się wydaje <idiota> ja od imbiru dalej rz...am niż widziałam <idiota>
EmiliaiMarcin

Postprzez Brunsiaczek » 19 cze 2013, o 13:40

EmiliaiMarcin ja też! byłam tak wyczulona na zapachy że samo otwarcie lodówki poganiało mnie nad muszlę. Miałam herbatkę imbirową i cukierki z imbirem, tabletki -nic nie pomagało jak napisała gaja -trzeba było przetrwać. Nie wspominam tego dobrze.
Obrazek
Brunsiaczek

Postprzez Brunsiaczek » 21 cze 2013, o 22:44

Obrazek
Brunsiaczek

Postprzez zemra » 20 sie 2014, o 20:06

ja dzisiaj odkryłam imbir kandyzowany - poki co pomaga :)
zemra

Postprzez Fafelek » 21 sie 2014, o 01:04

imbir kandyzowany - poki co pomaga

zemra oby było tak dalej, wszak u Ciebie dopiero początek.
Mnie niestety nic nie pomagało. W ciąży z Zosią miałam "tylko" mdłości ale nie wiem czy to nie było gorsze, bo nie wymiotowałam i mdłości były 24 h a w ciąży z Hanią jak mnie zemdliło to przynajmniej ulżyło nad sedesem. Ale ja nie znalazłam nic a nic na mdłości. Niestety.
Mój Cudzik Zosia ur.06.11.2009
Moja Nanusia Hania ur.21.05.2012
Fafelek

Postprzez Anett..23 » 21 sie 2014, o 09:46

mi na mdłości też nic nie pomagało, ale mnie męczyły głównie z rana. Ale ja z tych dziwnych typów, które to nawet lubiły <glupek>
Obrazek
Anett..23

Postprzez nina85 » 21 sie 2014, o 12:36

Na moje mega mdłości i wymioty nie pomógł tylko czas ;) teraz jest ok :) choć czasami jest mi bleee, zwłaszcza jak w ustach pojawia się ten paskudny metaliczny posmak, no i zaczyna się zgaga to też wywołuje odruch wymiotny... no cóż trzeba przeżyć :)
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Aniołeczek Amelka- urodzona dla nieba *+5.01.2011r -33tc {(*)}
Aniołeczek Iskiereczka 8.02.2014r - 7tc {(*)}
nina85

Poprzednia strona

Powrót do Zdrowie przyszłej mamy