Hemoroidy w ciąży

Jak dbać o siebie w czasie ciąży

Hemoroidy w ciąży

Postprzez Atk » 9 wrz 2013, o 14:26

Zakładam nowy wątek, bo czuję, że pewnie kilka osób z tego skorzysta niestety. Dopadły mnie straszne hemoroidy. Od tygodnia robię nasiadówki z kory debu, ale pomogło na chwilkę. Głównie zewnętrzne, niestety jakoś się mnożą i zaczynają boleć. Czy któraś z Was ma jakiś cudowny sposób na to paskudztwo? Po południu idę do mojego gina to się zorientuję co mi zaleci i napiszę, ale myślę, że łatwiej skorzystać ze sprawdzonych rad <stres>
ObrazekObrazek
lubiła tańczyć, pełna radości tak...
Atk

Re: Hemoroidy w ciąży

Postprzez Mika » 9 wrz 2013, o 14:39

Atk mi w ciąży zalecił lekarz ginekolog proktosedon i jakiś żel, żele na mnie nie działają, ale te czopki pomogły błyskawicznie.
Obrazek ObrazekObrazek
Mika

Kim jestem?: Wiedźmą ;)

Postprzez kitek » 9 wrz 2013, o 18:46

Atk ja po porodzie miałam :(( tez maczałam w korze dębu i sparowałam balsamem szostakowskiego,znikneły bardzo szybko. posmarowałam razy czy dwa protosanol(czy cos takiego, masc ziołowa na hemoroidy). mi pożłozna mówiła ze nie bardzo mozna stosowac te standardowe srodki na hemoroidy, ale faktrycznie poradz sie lekarza moze cos zaleci:)
Obrazek
kitek

Kim jestem?: Wiktorkową mamusią:)

Postprzez Mika » 9 wrz 2013, o 18:57

Obrazek ObrazekObrazek
Mika

Kim jestem?: Wiedźmą ;)

Postprzez kitek » 9 wrz 2013, o 19:56

Mika napisał(a):kitek chyba mowa o tej maści http://www.doz.pl/apteka/p5107-Proktosa ... yczna_40_g

tak dokładnie to ta:)
Obrazek
kitek

Postprzez Atk » 9 wrz 2013, o 20:02

dzięki! Lekarz powiedział, że mam nie maczać w korze dębu, bo to dodatkowo podrażnia, bo ciepła woda jest pożywką dla hemoroidów. Kilka razy dziennie zimny prysznic sobie lepiej poradzi. No i na to mi dał maść Eskulan (nie pamiętam jak się pisze, bo dopiero jutro mi sprowadzą do apteki). Spisałam Wasze maści też:) Słyszałam o tym balsamie szostakowskiego, też się zastanawiam, ale spróbuję przez kilka dni tę maść od gina. Kurcze, coraz bardziej boli :((
ObrazekObrazek
lubiła tańczyć, pełna radości tak...
Atk

Postprzez kitek » 9 wrz 2013, o 20:21

Atk no widzisz a mi połozna kazała namaczac:/ moze faktycznie niepotrzebnie:/ ale w sumie to było tez na krocze poprodowe ;p co do balsamu to powiem ci ze całkiem fajny wynlazek:) bo jest na rozne rany, podraznienia itp.jak ci nie przejdzie to moze spróbuj, jak nie na hemoroidy to pozniej ci sie przyda :) i wspołczuje bardzo :| nam ten ból... :(
Obrazek
kitek

Postprzez mejta1 » 1 lis 2017, o 15:36

Nie ma co ukrywać, że temat nie jest łatwy. Jest to jeszcze o tyle uprzykrzające życie, że w ciąży trzeba szczególnie uważać co się bierze i tak dalej... Ale na szczęście w Internecie można znaleźć naprawdę dość dużo tego typu porad i sugestii. Zobaczcie sobie na przykład tutaj http://wylecz.to/pl/serwis/leki/co-na-hemoroidy.html Moim zdaniem te porady są zdecydowanie warte uwagi. Znacie może jeszcze jakieś porady tego typu? Im więcej w tym obszarze tematycznym będziemy wiedzieli, tym lepiej :) Z góry wielkie dzięki za porady :)
Ostatecznie przypominamy samotne bryły metalu krążące po osobnych orbitach
mejta1

Powrót do Zdrowie przyszłej mamy